WSPÓLNE DZIAŁANIA PN. „BEZPIECZNY PRZEJAZD – SZLABAN NA RYZYKO!”

Estimated read time 2 min read

W piątek (22.07.2022r.) kierowcy podróżujący przez Tucholę, w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Świeckiej, mogli natknąć się na patrol policji. Miejscowi stróże prawa wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno–edukacyjnej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Tego typu działania mają na celu uświadomienie kierowcom jakie mogą być skutki nieprzestrzegania przepisów drogowych w rejonie przejazdów kolejowych. 

Działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” w okresie wakacyjnym mają charakter cykliczny. Podczas wakacyjnych podróży, na przejazdach kolejowych w całym kraju, będziemy mogli spotkać policyjny patrol. Głównym celem policjantów nie będzie wystawianie mandatów. Stróże prawa wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przede wszystkim będą działać profilaktycznie i edukacyjnie.

W ostatni piątek (22.07.22r.) nie było inaczej. Każdy kierowca, który jechał przez przejazd kolejowy znajdujący się w Tucholi na ul. Świeckiej otrzymał od mundurowych materiały i ulotki edukacyjne. Policjanci informowali przejeżdżających o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Dzięki otrzymanym materiałom podróżni dowiedzieli się, jak należy postąpić w sytuacji, gdy wydarzy się wypadek lub też, gdy dojdzie do  uszkodzenia oznakowania w rejonie przejazdu kolejowego.

Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, aby wakacyjne podróże dla wszystkich były bezpieczne.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza