Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego przez Tucholę po Hel dla Zosi walczącej z SMA.

Estimated read time 3 min read

Trafił do nas list.

Witam, zwracam się z ogromną prośbą. Tata malutkiej Zosi idzie przez Polskę i walczy o życie córeczki musi zebrać niewyobrażalną sumę pieniędzy 9.5 miliona zł!! Dlatego bardzo proszę jeżeli możesz pomóc finansowo lub nagłośnić sprawę w rodzinie zakładzie pracy wszędzie lub zorganizować zbiórkę w swoim gronie to błagam pomóż. Nie bądź obojętny!! Każda złotówkę się liczy. Będzie on przechodził przez Tuchole razem ze swoim ojcem i kolega można wrzucić pieniążki do puszki będzie to prawdopodobnie 2/3 październik. Proszę o pomoc https://www.facebook.com/pieszopozdrowie/

Nie pozostaniemy bierni…[Przyp. red.]

Skarbonka akcji charytatywnej Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA. Wesprzyj 5️⃣0️⃣ dniowy marsz Naszych wojowników zbierających środki na najdroższy lek świata. Bądźmy razem z Nimi w tej drodze. Dla Zosi, dla Naszych bohaterów. Razem możemy więcej, a dobro płynące z nieznanych dłoni mnoży się podwójnie.

#PieszoPoZdrowie

************

BARDZO PILNE❗️U naszej córeczki wykryto chorobę, która do niedawna była wyrokiem śmierci… Zosia cierpi na SMA, rdzeniowy zanik mięśni… Bez leczenia takie dzieci jak ona umierały kiedyś przed drugim rokiem życia! Dziś medycyna daje im szansę – walczymy o ratunek dla Zosi! Szansą dla Zosi jest terapia genowa, na którą udało się już uzbierać tylu dzieciom… Ścigamy się nie tylko z chorobą, która atakuje naszą córeczkę, ale i z czasem… Prosimy o pomoc!

Nasza córeczka Zosia urodziła się 27 marca 2021 roku, w 36. tygodniu ciąży. Nic nie zwiastowało tragedii… Przywitaliśmy na świecie zdrowe dziecko – tak nam się wydawało. Pierwsze alarmujące sygnały pojawiły się, gdy malutka miała 6-7 miesięcy… Dziś Zosia nie siedzi samodzielnie, nie raczkuje, nie pełza, drżą jej dłonie przy najmniejszym wysiłku… Nasze maleństwo potrzebuje natychmiastowej pomocy!

 

Zosia Szcześniewska

Wyruszyłem w Polskę, aby błagać ludzi o pomoc w zebraniu środków na najdroższy lek świata. To nasza ostatnia szansa na ratunek! Idę 1300 kilometrów pieszo, z Zakopanego na Hel… Zostawiłem Cię, Zosiu, bo idę po Twoje zdrowie… Kiedyś mi to wybaczysz, kiedyś zrozumiesz, że Tata nie mógł czekać z założonymi rękami, że nie było go przy Tobie.

Jestem w trasie z dziadkiem i wujkiem – walczymy o Ciebie, córeczko. Spotykamy tylu dobrych ludzi… Pokochali Cię całym sercem… Boję się jednak, że nie zdążymy… Ta świadomość mnie paraliżuje…

Tata wie, że nie możesz czekać, bo choroba każdego dnia zabiera Ci sprawność!

Błagam was o pomoc dla Zosi. Pomóżcie mi podarować mojej córce szansę na zdrowie… Tak bardzo boję się, że mimo starań nie zdążymy…

W Was jedyna nadzieja na ratunek.

– Tomek, tata Zosi.

***********

Trasa marszu przebiega przez Tucholę, wędrujący dotrą do nas 3 października.

Akcja charytatywna, której przewodzi Tata Zosi Tomasz Szcześniewski oraz pomysłodawca Karol Zdrojewski połączona ze zbiórką środków na najdroższy lek świata -10 mln zł. Start akcji nastąpił 19 sierpnia 2022 r.

___________________
(red.)

https://www.facebook.com/pieszopozdrowie

https://www.siepomaga.pl/dla-zosi

https://www.siepomaga.pl/50dni?fbclid=IwAR1wSBqem-8uYaEoSn5FAXVZzetI9Ohzm_YeJQ1mJ-_dBOQ-QtkroXvMRZo

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza