Wystawa malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej została otwarta!

Estimated read time 2 min read

W piątek 14 kwietnia 2023 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej. Wystawę można zwiedzać do 9 maja 2023 r.

Poniżej kilka słów o artystce:

„Małgorzata Rynarzewska (Poznań) studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu – dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A . Oleksyn oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży – i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również dzieci upośledzonych, a także na Uniwersytecie III wieku.

Jej autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w konkursie Towarzystwa Wschód „Edukacja Globalna przez sztukę”. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Prowadziła zajęcia z koloroterapii w ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM. Ale jej największą pasją jest malarstwo. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowa planeta JANTAR” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego, poprzez organizacje wystaw prac plastycznych inspirowanych bursztynem. Jest członkiem stowarzyszenia „ Wiedza , Kultura, Pomoc”.


(red.)

TOK-Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza