0 2 min 12 miesięcy

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzone zostały działania pn. „Telefony”. W akcję włączyli się również policjanci z Tucholi. Funkcjonariusze skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

W piątek (14.04.23r.) policjanci prowadzili działania o nazwie „Telefony”, podczas których zwracali uwagę nie kierowców używających telefonów komórkowych w trakcie kierowania autem. W działaniach udział wzięli również mundurowi z tucholskiej „drogówki”. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 8 przypadków korzystania ze smartfona podczas jazdy samochodem.

Celem tej akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też egzekwowanie od kierujących stosowania się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Przypominamy kierowcom, że korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia auta zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł i 12 pkt karnymi. Telefoniczna rozmowa, odbieranie, wysyłanie sms-ów, sprawdzanie poczty e-mail czy przeglądanie stron internetowych podczas jazdy rozprasza uwagę, która powinna być skupiona na drodze.


(red.)

KPP Tuchola