0 3 min 12 miesięcy

18 kwietnia rozpoczęło się V Regionalne Forum Turystyki. Czterdziestu touroperatorów z Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członków Polskiej Izby Turystyki zjechało z całego kraju, by spotkać się w Toruniu z reprezentantami atrakcji i obiektów noclegowych Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki, samorząd województwa reprezentowała członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, reprezentowana przez prezes Beatę Sawińską.

Podczas forum zaprezentowano wypracowane przez ostatnie cztery lata założenia strategii komunikacji marek: Kujawy (2019 r.), Pałuki (2020 r.), Bory Tucholskie (2021 r.) oraz Dolina Dolnej Wisły (2022 r.). Przedstawiono wiodące produkty turystyczne marek terytorialnych regionu. W części warsztatowej odbyły się rozmowy z przedstawicielami biur turystycznych, aby zachęcić ich do zamieszczenia atrakcji Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc w ich ofertach. Wydarzenie skupia przedstawicieli branży turystycznej, przedstawicieli samorządu terytorialnego, osoby zajmujące się tworzeniem, komercjalizacją i promocją produktów turystycznych na szczeblu lokalnym i regionalnym.

 

W środę i czwartek (19 i 20 kwietnia) przedstawiciele biur podróży wzięli udział w wizytach studyjnych. W programie między innymi wyjazdy do Bydgoszczy, Chełmna i Grudziądza, kulinarne odkrycia w Dolinie Dolnej Wisły (na Szlaku Niech Cię Zakole), spacery w Borach Tucholskich i uzdrowisku Inowrocław na Kujawach, w Cukrowni Żnin na Pałukach oraz wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach.

 

Regionalne Forum Turystyki organizujemy w Roku Kopernika wraz z Urzędem Miasta Torunia i Lokalną Organizacją Turystyczną „Toruń”.

 

Program kilkudniowego wydarzenia powstał przy udziale samorządów i organizacji członkowskich Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, które podejmują gości wspólnie z samorządem województwa. Gośćmi wydarzenia są Forum Turystyki Przyjazdowej i Polska Izba Turystyki. Patronat honorowy sprawują marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Izba Gospodarstwa Polskiego.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna koordynuje i współpracuje z lokalną branżą turystyczną oraz samorządami terytorialnymi w zakresie promocji turystyki na Kujawach i Pomorzu. Kreuje i upowszechnia wizerunek województwa, prezentując różnorodną ofertę wypoczynkową i kulturalną mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym nasz region. Samorządy, Lokalne Organizacje Turystyczne, Lokalne Grupy Działania, oddziały PTTK i wiele innych fundacji oraz stowarzyszeń – członków Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej – tworzą wspólnie Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc. Zadaniem sieci Konstelacji jest przygotowanie do konkurowania na wymagającym rynku turystycznym, szczególnie w odpowiedzi na zmiany, które zaszły w turystyce po pandemii.


(red.)

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot.  Mikołaj Kuras