0 2 min 12 miesięcy

W piątek (21.04.2023r.) w Tucholi na ul. Świeckiej doszło do potrącenia rowerzystki. Policjanci ustalili, że sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

W godzinach porannych policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ul. Świeckiej w Tucholi. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca forda, podczas przejeżdżania przez drogę rowerową, potrącił 58—letnią rowerzystkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że w organizmie mężczyzny znajduje się niespełna 0,25 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 68-latek posiada wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i nie powinien nimi kierować, nawet będąc trzeźwym. Policjanci tucholskiej „drogówki” skontrolowali także stan techniczny jego auta. Tu również nie obyło się bez uwag. Funkcjonariusze stwierdzili, że jedna z opon nie powinna być dłużej użytkowana. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Na szczęście rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń. Nieodpowiedzialny kierowca będzie tłumaczył się przed sądem za spowodowanie zdarzenia drogowego, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, prowadzenie samochodu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz za poruszanie się autem w złym stanie technicznym. Grozi mu za to wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz do 2 lat pozbawienia wolności.


(red.)

KPP Tuchola