W SOBOTNIĄ NOC KIEROWAŁ AUTEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Estimated read time 1 min read

Policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował autem mając promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia tucholscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tucholskiego. Podczas służby funkcjonariusze patrolują ulice, parki, place i miejsca, gdzie może dochodzić do popełniania przestępstw i wykroczeń.

W nocy z soboty na niedzielę (20-21.05.2023r.) w Tucholi na ul. Sępoleńskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej auto osobowe, które poruszało się „wężykiem”. Mundurowi, podczas rozmowy z kierowcą, wyczuli silny zapach alkoholu. Policjanci sprawdzili stanu trzeźwości 28-latka. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza