TUCHOLSKI FUNKCJONARIUSZ I JEGO PIES „ALTAR” MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (25.05.2023r.) w Białych Błotach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Polski w kategorii psów patrolowo – tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, stanęli na podium i zdobyli tytuł mistrza województwa kujawsko – pomorskiego. To właśnie oni wezmą teraz udział w zawodach ogólnopolskich.

W eliminacjach wojewódzkich wzięli udział przewodnicy wraz z psami służbowymi z komend miejskich i powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego. Eliminacje wojewódzkie obejmowały między innymi takie konkurencje jak: tropienie śladów, ogólne posłuszeństwo psa oraz ćwiczenia obrończe.

Komendę Powiatową Policji w Tucholi reprezentował mł. asp. Tomasz Kozielecki z psem o imieniu „Altar” (RADIN). Ostatecznie udział w tegorocznych zawodach zakończył się dla nich zdobyciem tytułu mistrza województwa kujawsko – pomorskiego psów patrolowo – tropiących. Będą oni, wspólnie ze zdobywcami II miejsca, reprezentować nasz garnizon na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach we wrześniu tego roku.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza