POLICJANCI ROZMAWIALI Z SENIORAMI O ICH BEZPIECZEŃSTWIE

Estimated read time 1 min read

Tucholscy stróże prawa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Tucholi. Mundurowi rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie, formach zabezpieczania swoich kosztowności oraz zasadach przestrzegania norm współżycia społecznego.

W środę (24.05.2023r.) tucholscy policjanci uczestniczyli w Obchodach Światowego Dnia Inwalidy. Spotkanie odbyło się w Tucholskim Ośrodku Kultury i zgromadziło szerokie grono publiczności. Policjanci przypomnieli seniorom o tym, jak zabezpieczać swoje osobiste rzeczy i kosztowności, żeby nie padły łupem ewentualnych złodziei. Funkcjonariusze przekazali seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka” czy „policjanta CBŚ”.

Mundurowi zwracali także uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Wykład przygotowany przez mundurowych, dzięki przygotowanym materiałom, cieszył się dużym zainteresowaniem.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza