0 2 min 5 miesięcy

Ponad 24 miliony złotych trafiło do kolejnych kujawsko-pomorskich gmin na budowę lub modernizację ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów oraz sieci kanalizacyjnych. Umowy dofinansowania wręczyli dziś (9 listopada) przedstawicielom samorządów gminnych i spółki gminnej wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

– Inwestycje, na które trafia dofinansowanie, znacząco poprawiają standard życia. Budowa nowych i modernizacja istniejących systemów gospodarki wodno-ściekowej oznaczają lepszą wodę w kranach, ale także troskę o stan środowiska naturalnego. Na ten cel przeznaczyliśmy już blisko 100 milionów złotych – mówiła w rozmowie z dziennikarzami członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. 

–  Ponadto w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabiegaliśmy o środki na realizację kolejnych projektów na wypadek pojawienia się oszczędności – efektem tych działań jest pula pieniędzy, którą dziś rozdysponowaliśmy.

Dotacje na realizację projektów pochodzą z zarządzanych przez marszałkowską administrację środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

Najwyższa dotacja – ponad 4,5 mln złotych – posłuży przebudowie stacji uzdatniania wody w Bursztynowie w powiecie grudziądzkim. Unijne środki trafiły także na modernizację infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Aleksandrów Kujawski, budowę sieci kanalizacyjnej w Gostycynie (powiat tucholski), Lutowie (w powiecie sępoleńskim), Stolnie (powiat chełmiński) oraz z Dusocina do Mokrego (w powiecie grudziądzkim). Inwestycje zostaną zrealizowane do czerwca 2025 roku.


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP