III Lubiewska Olimpiada Seniorów o puchar Wójta gminy Lubiewo

Estimated read time 2 min read

2 grudnia 2023 r. w hali sportowej szkoły w Bysławiu odbyła się trzecia olimpiada seniorów, której patronuje pani Wójt gm. Lubiewo – Joanna Jastak. UImpreza od lat przyciąga rzesze seniorów, którzy są takimi chyba tylko z nazwy, choć jeden z uczestników twierdzi, że wiek, to wyłącznie pesel, bo wszyscy ciągle czują się młodzi. Nie polemizujemy od chwili, gdy włączona została kamera. Z resztą widz sam się przekona.

Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych, dotyczyło to zarówno płci pięknej, jak i tej…, powiedzmy drugiej. W tym momencie powinny paść liczby, jednak nie zrobimy tego, skoro uznaliśmy, że wiek to tylko kwestia samopoczucia.

Ergometry wioślarskie, rzut podkową, i piętnaście innych konkurencji z warcabami włącznie, wyobrażają sobie to Państwo? Przecież taka rozmaitość powali nawet przedstawiciela pokolenia „Z”!

W olimpiadzie udział wzięli przedstawiciele czterech miejscowości: Lubiewic, Lubiewa, Cekcyna i Bysławia. Po tym materiale zapewne dojdą nowi chętni z innych miejscowości, ale to dopiero za rok! Kto wygrał? Wszyscy i tego się trzymajmy, dociekliwi z pewnością odnajdą informacje dodatkowe w zmienionym, unowocześnionym portalu gm. Lubiewo: lubiewo.pl

***


(mrf.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza