PODCZAS AKCJI POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Estimated read time 2 min read

W piątek (01.12.2023r.) funkcjonariusze prowadzili akcję pn. „Trzeźwy kierujący”. Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 31-latka, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości.

Policjanci na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami. Na terenie naszego powiatu funkcjonariusze tucholskiej „drogówki” skontrolowali łącznie 375 osób. Jeden z kierowców prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego 31-latka w Tucholi na ul. Głównej. Urządzenie pomiarowe wskazało, ze w jego organizmie znajduje się 0,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze w trakcie weryfikacji danych kierującego ustalili również, że ten nie posiada prawa jazdy. Jego uprawnienia zostały mu cofnięte przez starostę. Z kolei auto mężczyzny nie miało aktualnych badań technicznych. Policjanci zweryfikowali także stan techniczny samochodu. Auto miało uszkodzoną szybę czołową. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

31-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, a także za kierowanie autem niesprawnym technicznie.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza