Szlachetna pomoc przed świętami

Estimated read time 2 min read

Trzy rodziny z naszego województwa otrzymały pomoc w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Trafiły do nich środki czystości, sprzęt rehabilitacyjny, lodówka, telewizor, żywność, zastawa kuchenna i odzież. Paczki zostały przygotowane przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. W ich pakowaniu wziął udział marszałek Piotr Całbecki.

– Drodzy przyjaciele. Cieszymy się, że możemy wam pomóc. Chcemy, by te święta były dla was weselsze i bogatsze. Mamy wszystko to o co nas prosiliście. Życzymy wam radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski od 12 lat przyłącza się do „Szlachetnej Paczki”. W zbiórkę zaangażowali się  jego pracownicy. Na ten cel udało się zebrać 12.292 złotych. W tym roku pomoc została skierowana do trzech rodzin. Wsparcie odebrał pan Krzysztof z powiatu toruńskiego, pan Hendryk z Grudziądza i rodzina z powiatu włocławskiego.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Celem akcji jest pomoc rodzinom znajdującym się niezależnie od nich w trudnej sytuacji materialnej. Przygotowane paczki trafiają do potrzebujących dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza