Ulica Sychowskiego w Śliwcach z bezpiecznym przejściem dla pieszych

Estimated read time 1 min read

Pod koniec grudnia 2023 r. Powiat Tucholski zmodernizował przejście dla pieszych na ul. Sychowskiego w Śliwicach w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na ul. Ks. Sychowskiego w Śliwicach na drodze 1017C” dofinansowanego z „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022- 2024”.

W ramach inwestycji doszło do:

  • montażu oświetlenia przejścia dla pieszych 2 lampami LED na słupach,
  • oznakowania przejścia dla pieszych znakami D-6 na tle fluorescencyjnym z lampami ostrzegawczymi nad znakami. Aktywne, punktowe elementy odblaskowe, zestaw zsynchronizowany wraz z czujnikami ruchu, które wykrywają pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych i aktywuje wyższy niż w stanie spoczynkowym poziom natężenia oświetlenia tego przejścia wraz z lampami ostrzegawczymi oraz aktywnymi Punktowymi Elementami Odblaskowymi. Dodatkowo emitowane są komunikaty głosowe.

Całkowita wartość zadania wyniosła 101.659,50 zł brutto. Z czego 79.283,78 zł środków pochodziło od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego w ramach zawartego porozumienia. Wkład własny Powiatu Tucholskiego to 22.375,72 zł.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza