0 2 min 2 miesiące

3,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego w Tucholi zatrzymali policjanci. Dodatkowo 41–latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W sobotę (17.02.2024r.) w godzinach popołudniowych funkcjonariusze zostali poinformowani, że ul. Świecką w Tucholi porusza się pojazd m-ki Volkswagen, którego kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Na ul. Nowodworskiego napotkali opisane w zgłoszeniu auto i zatrzymali je do kontroli. Bełkotliwa mowa kierowcy i silny zapach alkoholu świadczyły o tym, że mężczyzna może być pijany. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła tylko przypuszczenia policjantów. Mieszkaniec powiatu tucholskiego kierował samochodem mając w organizmie 3,6 promila alkoholu. To nie był koniec jego problemów z prawem.

Funkcjonariusze, podczas sprawdzania danych, ustalili, że 41-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nie powinien nimi kierować, nawet będąc trzeźwym.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Niestosowanie się do sądowego zakazu pod wpływem alkoholu nie będzie działało na jego korzyść. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


(red.)

KPP Tuchola

Mat. nadesłany.