0 2 min 1 miesiąc

Barbara Drewczyńska, dotychczasowa dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie, przeszła na emeryturę. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora obowiązki na tym stanowisku pełni Natalia Glaner. Dziś (28.02) odbyło się uroczyste powitanie p.o. dyrektorki.

„Przeprowadziłem rozmowy z kilkoma osobami i w ich wyniku zdecydowałem, że pełnienie obowiązków dyrektora powierzę pani Natalii Glaner. Uważam, że to osoba, która z powodzeniem pokieruje szkołą do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu” – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Natalia Glaner w szkole w Legbądzie pracuje od 2017 roku. Do tej pory była nauczycielką języka polskiego. Ma też ukończony kurs zarządzania oświatą. Będzie pełnić obowiązki dyrektora do 31 sierpnia br.

Dodajmy, że w czwartek (29.02) podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi odbędzie się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych w związku z przejściem na emeryturę: Barbary Drewczyńskiej – dyrektorki Szkoły Podstawowej w Legbądzie oraz Adama Kłosowskiego – dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego w Tucholi.


(red.)

tuchola.pl