Nocne kontrole miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności

Estimated read time 1 min read

Policjanci i pracownicy socjalni skontrolowali pustostany oraz miejsca, w których mogą znajdować się osoby szukające dachu nad głową. Działania były zorganizowane w porze nocnej na terenie Tucholi.

Nocne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w kryzysie bezdomności. Zagrożenie to dotyczy szczególnie osób przebywających na wolnym powietrzu, w opuszczonych budynkach czy też nieogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego tucholscy policjanci, wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucholi sprawdzali m.in. pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Funkcjonariusze oraz pracownicy socjalni przekazują takim osobom informacje oraz pomagają im w dotarciu do odpowiednich placówek pomocowych.

Przypominamy mieszkańcom, by przekazywali służbom informacje o miejscu przebywania osób w kryzysie bezdomności, które znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić za pomocą aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza