POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Estimated read time 1 min read

W piątek (19.04.2024r.) funkcjonariusze w całym kraju prowadzili akcję pn. „Prędkość”. Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które rażąco naruszają przepisy drogowe. W działania zaangażowani byli również miejscowi stróże prawa.

Nadmierna prędkość, od wielu lat,  jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Musimy pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem szybkości wydłuża się droga hamowania pojazdu. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W piątek (19.04.2024r.) policjanci prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”. Mundurowych, od wczesnych godzin porannych, można było także spotkać na drogach powiatu tucholskiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 41 przekroczeń prędkości. 30 kierowców zostało ukaranych mandatami, a 11 otrzymało pouczenie.

W jednym przypadku kierowca stracił również prawo jazdy. 29– latek w obszarze zabudowanym poruszał się z szybkością 102km/h. Przekroczenie prędkości o 52 km/h kosztowało go 1500zł. Do jego konta dopisano również 13 pkt karnych.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza