Klucz do uczenia 3.0

Estimated read time 2 min read

Trzydzieści jeden samorządów miejskich i gminnych z całego regionu uczestniczy w finansowanym w ramach naszego programu regionalnego projekcie samorządu województwa „Klucz do uczenia 3.0”. W dzisiejszej (27 czerwca) uroczystości wręczenia umów parterom przedsięwzięcia uczestniczył członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

– To jest dla nas bardzo ważny projekt, obejmujemy nim 50 szkół podstawowych. Inwestycja w młodzież to zawsze dobra inwestycja – powiedział przed ceremonią członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

– Chodzi między innymi o wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia także w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko. Zależy nam też, by finansowane w ten sposób zajęcia kształtowały w młodych ludziach kreatywność, umiejętność uczenia się i krytycznej analizy rzeczywistości oraz kompetencje społeczne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Obejmujący zajęcia dodatkowe i warsztaty projekt adresowany jest uczniów klas 7. i 8. podstawówek, a także do ich nauczycieli. Celem jest podniesienie poziomu kształcenia i rozwój tak zwanych kompetencji kluczowych uczniów, co powinno dać młodym ludziom szanse na kontynuowanie nauki w wybranych szkołach i dobre funkcjonowanie w życiu społecznym.

Wśród planowanych zajęć m.in. dodatkowe lekcje angielskiego i kreatywne warsztaty w języku angielskim, dodatkowe lekcje matematyki oraz warsztaty z kompetencji społecznych i interpersonalnych. Budżet wynosi 6 mln złotych, źródłem jest nasz program regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Założony na dwa lata program rusza we wrześniu.


(red.)

Mat. Partnera

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza