Zajazd FOJUTOWO właśnie otwiera swój… Browar!

Estimated read time 2 min read
Alkohol szkodzi zdrowiu! To już wiemy, młodzież może o nim zapomnieć, ale ten produkt jest tak stary, jak ludzkość, odkąd zeszła z drzewa i poznała proces destylacji.

W Polsce małe browary wyginęły śmiercią naturalną przez komunę. Dzisiaj odradzają się w postaci nowoczesnych, browarów rzemieślniczych, gdzie piwo warzy się metodami, które przystają XXI wiekowi. Za to receptura piwa, to kwestia doświadczeń historycznych. Jeden z takich browarów właśnie rozpoczyna działalność, ogromnym nakładem sił i kosztów. Zajazd Fojutowo w Borach Tucholskich ma swój BROWAR!
.
Po tylu latach powiat tucholski doczekał się wreszcie prawdziwego browaru. Zajazd w Fojutowie, a w nim browar, to robi wrażenie, kolosalne wrażenie! Naszym przewodnikiem jest Pan Mirek Knakowski, wszyscy go znamy. To kapitalny przedsiębiorca, który…, jak żartuje, chciał się wreszcie napić swojego piwa. Udało się! Na początek trzy gatunki, jeden lepszy od drugiego i tak ma być!
Browar oficjalne ruszy w najbliższy piątek o 13-stej. Nasze kamery tam będą, bo zapowiada się wyjątkowy wykład na najlepszy temat świata:)
.
Zapraszamy w imieniu właściciela!
.
Kadry, które za chwilę obejrzymy stają się historycznymi, bo już za chwilę obiekt uznany zostanie za „strategiczny” i zostanie oplombowany. Takie prawo, taka demokracja…
Do tematu powrócimy w piątek.
.
Zwiedzamy?
.

***

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza