Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Estimated read time 2 min read

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali trzem kierowcom prawo jazdy. Powodem tego była nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym. We wszystkich przypadkach wynosiła powyżej 100 km/h!

W sobotę (17.07.21r.) policjanci ruchu drogowego mierzyli prędkość w Cekcynie. W godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej 25-letnią kobietę, która przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h.

Następnego dnia (18.07.21r) natomiast mundurowi namierzyli 27-latka, który w Tucholi na ul. Świeckiej kierował audi i miał na liczniku 113 km/h.

Z kolei wczoraj (19.07.21r.) 60-letni kierowca toyoty pędził, również ul. Świecką w Tucholi, z prędkością 105 km/h.

W trzech przypadkach policjanci za zbyt szybką jazdę zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali ich mandatami.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.


KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza