Pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii

Estimated read time 1 min read

24.07.2021r. o godzinie 20:50 na D.W. 240, w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Piastoszyna, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe.

61-letni mieszkaniec gm. Kęsowo, kierujący hondą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo pojazdowi m-ki Volkswagen, którym kierował 53-letni mieszkaniec gminy Lubiewo. Policjanci będący na miejscu ustalili, że to kierujący hondą doprowadził do tego zdarzenia drogowego.

Dodatkowo w wyniku przeprowadzonej kontroli stanu trzeźwości funkcjonariusze stwierdzili, że sprawca zdarzenia – 61-letni mieszkaniec gminy Kęsowo, ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano również krew do badań.  Obaj kierowcy trafili na obserwację do szpitala. Sprawca zdarzenia będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za  kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 

Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo będzie odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


(red.)

Text:mł. asp. Łukasz Tomaszewski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza