0 2 min 3 lata

To niebywałe do czego posuwa się polski rząd aby pokryć koszta swojej nieudolności. Niektórzy analitycy twierdzą, że w ciągu roku rząd PiS-u zaciągnął tak wielkie długi, jak przeciętne państwo zaciąga w ciągu dziesięciu lat.

Zakładając, że polityka rozdawnictwa publicznych pieniędzy jest faktem, możemy być skłonni uwierzyć w te „rewelacje”. Rząd nie ma własnych pieniędzy, korzysta  z naszych okradając nas przy każdej okazji. Kiedy być może otrzymamy wsparcie unijne o którym publicyści opowiadają już prawdziwe baśnie, nasz dług powiększy się i to niezależnie od tego, czy unia przyzna nam środki, czy tez je zamrozi. Podpisaliśmy traktaty i będziemy ponosili koszta i to przez wiele lat.

Jasno powiedzmy sobie, że sanacyjny pomysł wprowadzenia w życie „Polskiego Ładu”, to śmierć dla wielu przedsiębiorców, sytuację samorządów pomijamy,  a to sytuacja kryminogenna. Prosty przykład w dodatku przyziemny.

Podatek dochodowy dla mikroprzedsiębiorstw, zarabiających od 2400 zł brutto, zwiększy się do 30%! Warzywniaki, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, kwiaciarnie, nagle dostaną po głowie, a w efekcie oczywiście dostaną wszyscy po głowie, zwykli konsumenci, bo przedsiębiorcy będą musieli podnieść ceny, żeby jakoś zapłacić ten podatek.
To jest po prostu sposób na to, jak oszukać ludzi, powiedzieć, że zabiera się bogatym, żeby dać obywatelom, a tak naprawdę zwiększa się inflację i miliony biednych ludzi później będą płacić ten podatek w wyższych cenach.
.
Ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości? Oto dowód ostateczny na to, że mamy do czynienia z „Polskim WAŁEM”, przekrętem, którego genezy nie odnajdziemy w propagandowych telewizjach i stacjach radiowych.
.

(red.)