0 2 min 3 lata

Spływy kajakowe w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród turystów wypoczywających na terenie powiatu tucholskiego. Wszystkie osoby wybierające taką formę wypoczynku muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W czwartek (19.08.21r.) miejscowi stróże prawa wraz z Państwową Strażą Pożarną z Tucholi przeprowadzili działania profilaktyczne w Woziwodzie. Policjanci informowali kajakarzy o przepisach obowiązujących nad wodą oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość uczestników spływu. Widać, że liczne działania profilaktyczne prowadzone przez Policję przynoszą zamierzony skutek. Potwierdzeniem tego są uczestnicy wczorajszego spływu. Skontrolowane osoby były trzeźwe. Działania zostały zorganizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przypominamy, że zgodnie z art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych prowadzenie obiektu pływającego, w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie spływu w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć wszystkie osoby, które nie będą stosować się do przepisów.


(red.)

KPP Tuchola, mat. nadesłane.