Policjanci uratowali tonącego wędkarza

Estimated read time 3 min read

Do dramatycznych zdarzeń doszło wczoraj (06.09.2021r.) nad jeziorem Głęboczek w Tucholi. Wędkarz, po wpadnięciu do wody, nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Był wyziębiony i osłabiony. Dzięki działaniom policjantów mężczyzna został uratowany.

Wczoraj (6.09.21) o godzinie 08:00 dyżurny tucholskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się w wodzie i potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zauważyli na jeziorze Głęboczek wywróconą łódź i znajdującego się w jej pobliżu wędkarza. Mężczyzna był wyziębiony i ostatkiem sił wołał o pomoc. Temperatura o poranku wynosiła 4 stopnie Celsjusza. Policjanci wiedzieli, że to w ich rękach spoczywa los mężczyzny. Bez chwili wahania post. Marcin Mazur wskoczył do wody i popłynął ratować tonącego. 64-latek znajdował się w odległości około 30 metrów od brzegu. Gdy policjant dotarł do niego wiedział, że nie będzie łatwo. Łódź była przewrócona, a ubranie osłabionego mężczyzny ciężkie od wody. Dodatkowo wędkarz miał problemy z utrzymaniem się na powierzchni. Nie było więc czasu do stracenia. Funkcjonariusz postanowił, że przewróci łódź na prawidłową stronę, co też zdołał szybko zrobić. Znajdowało się w niej jednak mnóstwo wody. Na szczęście policjant zauważył, że w pobliżu unosi się wiadro, dzięki któremu pozbył się jej z wnętrza. To spowodowało, że łódka przestała tonąć, a wędkarz mógł pewnie chwycić się burty. W tym czasie na miejsce przypłynęli łodzią strażacy, którzy pomogli policjantowi w wyciągnięciu wędkarza i przetransportowaniu go na brzeg.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Dla niego to wydarzenie zakończyło się jedynie wychłodzeniem organizmu i przewiezieniem do szpitala na obserwację.

Jeszcze tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, 64-latek przybył do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, chcąc osobiście podziękować mundurowym za odwagę. Podkreślał, że gdyby nie ich działania to sam nie byłby w stanie wyjść z wody. Dziękował za to, że policjanci dla ratowania innych poświęcają własne zdrowie i życie.

Funkcjonariusze, których zachowanie powinno być dla innych wzorem do naśladowania to post. Marcin Mazur oraz asp. Michał Gwiździel, na co dzień pracujący w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza