Trzy ważne placówki starostwa

Estimated read time 2 min read

To niebywałe, ale spora grupa mieszkańców nie ma najmniejszego pojęcia o tym, że dawny dom dziecka w Tucholi został zlikwidowany, a sama bryła budynku została zmieniona, co zaowocowało powstaniem placówki PCPR. Ten skrót dla wielu też brzmi obco, dlatego ujawnijmy oczywistość: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi. Dzieci, które dotychczas mieszkały w tym budynku uzyskały aż dwa domy w Żalnie i w Gostycynie. Budynki są bliźniacze i prawdopodobnie pozostaną jako jedyne. Cóż, polityka…

Mamy do czynienia z dwoma światami, a kiedy do tego zbioru dołożymy osoby, które są głęboko zaangażowane w pracę, jawi nam się niespotykany standard, niestety, ciągle uzależniony od idiotycznych przepisów, którym placówki podlegają, a te płyną wprost ze stolicy. Placówek jest zbyt mało, ale taka jest cena bycia uzależnionym od polityków.

TOKiS – PRESS TV jest pod ciągłym wrażeniem nie tylko przepięknych i funkcjonalnych obiektów, ale i zaangażowania osób, które tam pracują, choć, to już właściwie pasja i odpowiedzialność za drugiego człowieka, ludzi. Kawał świetnie wykonanej pracy / pasji. Pozostaje nam dom dla dzieci w Gostycynie, to temat, któremu poświęcimy osobne spotkanie.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza