Podróż nietrzeźwego kierowcy zakończyła się dachowaniem

Estimated read time 2 min read

W piątek (08.10.2021r.) na trasie Tuchola – Tleń doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy dachował. Policjanci ustalili, że 24-letni kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Dyżurny tucholskiej policji otrzymał w piątek (08.10.2021r.) zgłoszenie dotyczące dachowania pojazdu na trasie Tuchola – Tleń. Na miejscu policjanci zastali pojazd leżący na dachu. Auto było bardzo mocno uszkodzone. Kierowca dał radę sam opuścić samochód.

Funkcjonariusze po przeanalizowaniu śladów znajdujących się na drodze oraz uszkodzeniach rozbitego auta wstępnie ustalili, że 24-letni kierowca podczas wymijania stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg a następnie dachował. Przedstawiony przez policjantów opis zdarzenia potwierdził również sprawca. Jednak podczas rozmowy z 24-latkiem funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że w organizmie kierowcy znajdują się niespełna 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Od 24-latka została również pobrana krew do dalszych badań.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza