Trwa przebudowa Czarnej Drogi w Tucholi

Estimated read time 1 min read

O tej sprawie informowaliśmy już czas jakiś temu.

Nie do wiary! Doczekaliśmy! Trwa rewolucja przy Czarnej Drodze w Tucholi! Ulica znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej 241, a ta prowadzi aż do Sępólna Krajeńskiego. W jakim stanie jest na droga każdy wie, ale ulica właśnie remontowana do złudzenia przypominała już wyłącznie czołgowisko.

Teraz się to zmienia, bo właśnie 10 mln trafiło na przebudowę dróg tzw. z grupy III (drogi, które nie kwalifikowały się do przebudowy w oparciu o fundusze unijne). Właśnie te pieniądze posłużą do wyremontowanie tytułowej ulicy.

Obecnie trwa tam horror, wszechobecne zatory drogowe i lokalne bagienko trwają, bo wielki sprzęt frezuje to, co pozostało po nawierzchni. Swoją drogą interesujące mogą być wyniki badań samej drogi, które wykonano bodaj dwa tygodnie temu. Czyżby ten remont był rodzajem działań doraźnych?

W sprawie efektów remontu możemy śmiało być pesymistami, wielkie ciężarówki zrobią swoje, jak… zawsze: sprawnie i szybko, to tylko kwestia czasu, bo ta ulica nie bez przyczyny nosi nazwę „Czarnej…”.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza