Policjanci edukują dzieci – miasteczko ruchu drogowego w praktyce

Estimated read time 1 min read

Jak powiat długi i szeroki, trwa akcja tucholskich policjantów, którzy kładą nacisk na bezpieczeństwo dzieci na drogach. Z przyjemnością obserwowaliśmy, jak „przyjazne szkolenie” przeprowadzone było w tucholskim parku za urzędem.

Kilka dni temu, to właśnie tam rozłożone zostało miasteczko ruchu drogowego, które stało się podstawą do wyjaśnienia dzieciom, jak zachować się na drogach. Warto też przypomnieć, że pomoc dydaktyczną, którą stanowi wspomniane miasteczko, policjanci pozyskali w wyniku projektu” Uczymy się razem bezpiecznego zachowania na drodze i w lesie…”

Cały projekt był realizowany przez: „Bractwo Motocyklowe – Magneto” , Technikum Leśne w Tucholi oraz Komendę Powiatową Policji w Tucholi. W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano dwa konkursy dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych:

– konkurs plastyczny pt. „Powiat Tucholski – tu czuję się bezpiecznie”

– konkurs multimedialny pt. „Ze środowiskiem na TY”

W ramach projektu zakupione zostało miasteczko ruchu drogowego, dzięki któremu dzieci grup przedszkolnych mogą uczestniczyć w zajęciach praktycznych, na których poznają podstawy zasad poruszania się po drogach.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza