Kwarantanna domowa i dobrowolny „zamordyzm”.

Estimated read time 2 min read

To, co w tej sprawie wyprawia „Sanepid”, z dnia na dzień staje się farsą. Państwo z góry zakłada, że każdy obywatel jest oszustem i trzeba go pilnować w sprawie własnego zdrowia. Temu służą tzw. „obowiązkowe aplikacje”, internetowe rejestry i wykorzystywanie mundurowych do tego, by nas pilnowano jak niesforne, ubezwłasnowolnione  stado. Na potwierdzenie słów publikowane są codzienne statystyki zabitych przez wirusa i trafiających do systemu. Być może Państwo nie wiedzą, ale od marca ubiegłego roku zmarło tak wielu Polaków, jakbyśmy wzięli udział w… wojnie. Ilu zmarło na covida, a ilu na choroby, których nie leczono? Mamy do czynienia z setkami tysięcy! Co najgorsze, do dzisiaj nie znamy morderców, którzy w laboratoriach „wyhodowywali” to świństwo. Są bezkarni, a koncerny farmaceutyczne zbijają fortuny i wciąż są nienasycone. Kto jest winny? Stare porzekadło mówi: ci, którzy mają z tego pożytek?

Chciałoby się użyć słów klasyka – „taki mamy klimat”, my nazywamy to „zamordyzmem” wbrew naszej woli, a stąd do segregacji sanitarnej jeden krok, wkrótce rząd go zrobi. Co nam pozostaje? Zdrowy rozsądek i wiara w szczepionki, które w/g informacji lekarzy już tylko pomagają stosunkowo łagodnie przejść chorobę.  Cóż, nawet z tym bywa różnie…

A jak sytuację muszą widzieć mundurowi, których tzw. pandemia odciąga od innych obowiązków?

Liczba osób przebywających na kwarantannie domowej utrzymuje się na wysokim poziomie. Tucholscy policjanci każdego dnia sprawdzają setki adresów, pod którymi przebywają osoby chore lub te, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Dzięki zainstalowanej aplikacji „Kwarantanna domowa” możemy samodzielnie potwierdzać miejsce odbywania kwarantanny.

„Kwarantanna domowa” jest to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca odbywania kwarantanny, podstawową ocenę stanu zdrowia oraz modyfikację podstawowych danych. Ułatwia też kontakt z pracownikiem socjalnym lub z psychologiem.

Korzystając z aplikacji wspierasz służby oraz instytucje powołane do niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia epidemicznego.


(red.)

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza