Kierował pod wpływem narkotyków

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (05.12.2021r.) Policjanci z Posterunku Policji w Cekcynie zatrzymali 36-latka, który kierował motorowerem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli również przy nim woreczek z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj (05.12.2021r.) mundurowi z Cekcyna zatrzymali do kontroli drogowej w Krzywogońcu kierującego motorowerem. Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego. Policjanci przeczuwali, że 36-latek może coś przed nimi ukrywać. Nie pomylili się. W trakcie przeszukania, w jego odzieży znaleźli woreczek z białym proszkiem. Tester narkotykowy wskazał, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze przeprowadzili również badanie pod kątem znajdowania się w organizmie kierowcy środków odurzających. Wstępne wyniki potwierdziły, że mieszkaniec gminy Cekcyn kierował jednośladem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany. Została również od niego pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji.

36-latek będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie przy sobie narkotyków. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza