„Pruszcz (auto) portret pomorskiej wsi”, nowa książka znakomitego historyka

Estimated read time 1 min read

Mało lokalnych społeczności może pochwalić się bogato opisaną historią a jeszcze mniej, własnym historykiem, regionalistą jakim jest dr Marek Sass.

Nasza wiedza historyczna pochodzi głównie z książek: Dzieje Gostycyna i okolic cz. 1 i 2, Kamienica na pograniczu borowiacko – krajeńskim i jak to sam kiedyś określił „garść opowieści mędromierskich z okazji 700 – lecia dziejów wsi”.

Celem prac autora jest  rozbudzenie lokalnego patriotyzmu i szacunku do swojej Małej Ojczyzny „Krainy nad trzema rzekami”, po to by jej najpełniej służyć, spowodować by  się rozwijała, piękniała i stawała się naszą dumą.

To może nastąpić tylko wówczas, gdy będziemy w pełni świadomi swych korzeni, gdy będziemy dobrze znać historię naszej gminy, dzieje naszej wsi, patrona szkoły, do której chodziliśmy, a także gdy posiadamy wiedzę o naszych przodkach.

Najnowsza książka dr Marka Sasa pt. „Pruszcz (auto) portret pomorskiej wsi”, podobnie jak poprzednie prace, wzbudzi w nas ciekawość i zaskoczy nowymi faktami, dawno lub nigdy nie słyszanymi opowieściami. Książkę można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gostycynie.


(red.)

gostycyn.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza