Stracił prawo jazdy w… Kamienicy

Estimated read time 2 min read

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latkowi, który pędził przez Kamienicę z prędkością 105 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca został również ukarany wysokim mandatem karnym.

Coś niedobrego dzieje się na lokalnych drogach, co gorsze, jest na to społeczne przyzwolenie, przynajmniej taki wniosek można wysnuć po reakcjach czytelników, którzy odnieśli się do akcji traktorzysty, który nie zabezpieczył należycie ładunku i zanieczyścił drogę wojewódzką na krótkim odcinku. Na szczęście, tym razem nie było błota z kół, a słoma, jednak ta w połączeniu z np.wodą, stanowi realne niebezpieczeństwo dla ruchu, a w sposób szczególny dla kierowców jednośladów. Odwiedzający nasze media społecznościowe przepięknie przeinaczyli fakty i odnieśli całość do rolników, których rzekomo się czepiamy. To oczywista bzdura i populizm. Realia są inne –  nieodpowiedzialność traktorzysty i tylko tyle, a służby prędzej, czy później będą musiały to wszystko uprzątnąć. Dla przypomnienia, czas jakiś temu odnotowaliśmy przypadek pewnego motocyklisty z Gdańska, który na innej trasie w naszym powiecie i w podobnych warunkach wpadł w poślizg i rozbił swoją maszynę, na szczęście nic mu się nie stało, z wyjątkiem kilku siniaków na ciele.
Nie minęło kilkadziesiąt godzin i kolejny wyskok w tym samym miejscu z tym, że dotyczy pirata drogowego.

****

Pomimo licznych apeli, na drogach powiatu tucholskiego, można spotkać kierowców, którzy rażąco łamią przepisy drogowe. We wtorek (17.05.2022r.) w Kamienicy, policjanci „tucholskiej drogówki” kontrolowali prędkość poruszających się aut. Po godzinie 12:00 zauważyli jadący z dużą szybkością samochód. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Laserowy miernik wskazał, że pojazd pędzi 105 km/h. Mundurowi zatrzymali do kontroli.

44-letni mężczyzna za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 55km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500zł i 10 pkt karnymi. Kierujący stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę podczas podróży.


(red.)
KPP Tuchola
Fot. wstęp – zdjęcie poglądowe.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza