Weekend na drogach powiatu

Estimated read time 2 min read

Podczas minionego weekendu policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W okresie od 15 do 19 czerwca, na terenie powiatu tucholskiego, doszło do kilku kolizji i dwóch wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Wydłużony czerwcowy weekend dla wielu był czasem podróży. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny aut oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Funkcjonariusze kontrolowali również stan trzeźwości kierujących.

W środę (15.06.22r.) policjanci zatrzymali 45-latka, który kierował motorowerem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Podczas minionego weekendu (15-19.06.22r.), na drogach powiatu tucholskiego, doszło do 7 kolizji. W tym czasie miały również miejsce 2 wypadki drogowe.

Do pierwszego z nich doszło w piątek (17.06.22r.) w Tucholi na skrzyżowaniu ulicy Głównej z Lipową. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 70-letni kierowca samochodu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 82-latkowi, który kierował motorowerem. Motorowerzysta został zabrany śmigłowcem do szpitala.

Z kolei wczoraj (19.06.2022r.) w Żalnie zderzyło się auto osobowe i pojazd ciężarowy. Policjanci po przeanalizowaniu uszkodzeń rozbitych samochodów oraz śladów na drodze wstępnie ustalili, że 48-letni kierowca toyoty, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z jadącym autem ciężarowym. W tym przypadku również śmigłowiec zabrał do szpitala jednego z uczestników zdarzenia.

Tucholscy śledczy prowadzą postępowania, które wyjaśnią wszelkie okoliczności tych wypadków drogowych.


(red.)
KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza