„Akwarelą malowane…” – wystawa Adama Papke

Estimated read time 1 min read

4 listopada o godzinie 17.00 wszystkich miłośników malarstwa zapraszamy na otwarcie wystawy „Akwarelą malowane…”. Wystawa prezentuje prace znanego, polskiego akwarelisty – Adama Papke.

 O artyście:

Adam Papke.

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych

Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym. Specjalizuje się w technice akwareli – technice trudnej wymagającej sposobu natychmiastowego podejmowania decyzji w położeniu każdej plamy barwnej. W tej jedynej w swoim rodzaju technice szuka wyrazu formy, która byłaby do niego przynależna. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi w zakresie techniki akwareli. Adam Papke brał udział w licznych plenerach oraz podróżach artystycznych w kraju i za granicą.

Prace Adama Papke znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą – Niemcy, USA, Kanada, Japonia, Hiszpania, Ukraina, Francja, Szwecja, Litwa, Peru, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.


(red.)

toktuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza