„POLUBIĆ SZACHY” TURNIEJ W BYSŁAWIU / AKTUALIZACJA

Estimated read time 3 min read

W bysławskiej szkole w minioną sobotę odbył się turniej szachowy w którym udział wzięło ponad 120 osób nie tylko z powiatu tucholskiego. Rozgrywki rozpoczęły się o 9:30 i trwały do godziny 14-stej, kiedy wręczone zostały medale, okoliczne statuetki i nagrody rzeczowe. Turniej odbył się w szkolnej hali sportowej. Reszta informacji zawarta jest w materiale filmowym i fotograficznym, zachęcamy do samodzielnych ustaleń.

Informacja od organizatora.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
Poszczególne rundy mijały bardzo szybko , bez komplikacji co jest zasługą sędziów , opiekunów i zawodników , którzy dzięki uczestniczeniu w kolejnych zawodach poznają panujące zasady co usprawnia przeprowadzenie turnieju.

Obserwując zaangażowanie i malujące się emocje na twarzach uczestników możemy stwierdzić, że organizacja turnieju dla dzieci i młodzieży jest dobrym kierunkiem naszych działań.
Po 6 rundzie zawodnicy i opiekunowie otrzymali pyszny obiadek.
Około godziny 13:30 przystąpiliśmy do nagradzania szachistów a do wręczenia było 30 statuetek dla pierwszych trójek w poszczególnych kategoriach , medale dla wszystkich uczestników, które wręczali Wójt Gmina Lubiewo Pani Joanna Jastak, Dyrektor Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu Pan Roman Chmara, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Zofia Reszka, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Porożyński i Andrzej Leśniak, nagrody rzeczowe , upominki związane z projektem.
Turniej wygrał Wilkowski Igor- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu, drugie miejsce wywalczył Boniecki Wojciech- Tablica ogłoszeń SP w Brzozówce, trzecie- Hoffmann Michał-Szkoła Podstawowa w Cekcynie.

Szczegółowe wyniki :http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6686/

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Zawodnicy otrzymali napoje i słodki upominek a dodatkowo do dyspozycji opiekunów i uczestników był bar z ciepłymi i zimnymi napojami ,słodkościami i przekąskami
Podziękowania dla Pani Wójt Gmina Lubiewo- Joanny Jastak za wspieranie rozwoju szachów, Dyrektora SP Bysław Pana Romana Chmara, Pani Marzeny Kosek, Pani Ewy Wilkowskiej a także dla pracowników szkoły za pomoc w organizacji turnieju.

Dziękujemy również Pani Annie Podlejskiej , TOKIS – PRESS TV , Pani Hannie Gawin, wszystkim zawodnikom i opiekunom
Projekt dofinansowany ze środków Budżetu Państwa, nagrody rzeczowe w turnieju ufundowała Gmina Lubiewo, Pan Marcin Pochwałowski.

Organizatorami byli „Fundacja „Zagrajmy razem”, Andrzej Leśniak, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu, Gmina Lubiewo
Szkoła Podstawowa nr 8 w Świeciu
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu
Szkoła Podstawowa w Cekcynie
Szkoła Podstawowa w Zielonce
Szkoła Podstawowa nr 1 Tuchola
Lo Czersk
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie
Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi
Tablica ogłoszeń SP w Brzozówce


(red.)

 

 

 

 

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza