PRZEZ DZIAŁANIA OSZUSTÓW STRACIŁ 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Estimated read time 1 min read

30-latek został zmanipulowany przez oszustów i stracił 40 tysięcy złotych. Oszuści podszyli się pod pracownika banku twierdząc, że jego pieniądze w banku są zagrożone. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed tego typu oszustwami.

W piątek (09.12.22r.) do jednego z mieszkańców powiatu tucholskiego zadzwonił oszust. Dzwoniący powiedział, że jest pracownikiem firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek i na jego dane jakaś osoba zaciągnęła zobowiązania. Po chwili zadzwonił rzekomy pracownik banku, który poinformował go, że pieniądze na jego koncie są zagrożone. 30-latek zaczął postępować zgodnie z poleceniami oszusta. Zainstalował aplikację na swoim smartfonie, która miała uchronić jego oszczędności. Stało się jednak inaczej. Oszust uzyskał dostęp do jego konta bankowego i wykonał przelewy na łączną kwotę 40 tysięcy złotych.

Każdą telefoniczną prośbę o przesłanie pieniędzy, podanie danych konta bankowego lub zainstalowania nieznanych aplikacji powinno traktować się jako próbę oszustwa. Najlepiej w takiej sytuacji samodzielnie wpisać numer banku, zadzwonić, poinformować o otrzymanym połączeniu i zweryfikować przekazane informacje albo osobiście udać się do placówki bankowej.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza