0 2 min 1 rok

Rzeczywiście, ten anioł jest wyjątkowy tak bardzo, jak niezwykłym artystą i patriotą jest Pan Zygmunt Kędzierski z Przymuszewa. Jego dorobek artystyczny jest imponujący. Kiedy powstał o nim film pt. „Rzeźbiarz z Przymuszewa” doskonale wiedzieliśmy o tym, że wyjątkowy laur dla Niego jest tylko kwestią czasu. Ten właśnie nadszedł, a uroczystość ziściła się podczas piątkowej sesji Rady Powiatu.


16 grudnia na Sesji Rady Powiatu Tucholskiego mieszkający w Przymuszewie artysta ludowy Zygmunt Kędzierski został uhonorowany za całokształt swojej działalności – jako Ambasador Kultury Borowiackiej. Laudację wygłosiła Dorota Gromowska, Przewodnicząca Rady Powiatu, a uzupełnił ją Michał Mróz, Starosta Tucholski.

Do podziękowań i życzeń przyłączyli się wszyscy członkowie Rady i Zarządu Powiatu. Po uroczystościach Starosta Michał Mróz odbył z panem Kędzierskim, który jest też Prezesem Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych rozmowę o możliwościach i kierunkach rozwoju sztuki i kultury ludowej Powiatu Tucholskiego na bazie Muzeum Borów Tucholskich, we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Dziedzictwa oraz z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Do gratulacji dołącza się i TOKiS-PRESS TV, który z rąk artysty, czas jakiś temu, otrzymał wyjątkową rzeźbę, która do dzisiaj zdobi siedzibę naszej redakcji.


(red.)

tucholski.pl

 


mrf.