127 394,37 złotych dla gm. Gostycyn

Estimated read time 2 min read

13 grudnia 2022 r. w Toruniu odbyła się uroczystość podczas której zostały podpisane umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Wśród beneficjentów programu jest również Gmina Gostycyn, która otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 127 394,37 złote na realizację projektu pn. „xD – zakup sprzętu do rozwoju pasji sportowych, muzycznych, czytelniczych i innych zainteresowań dla młodych i aktywnych mieszkańców gminy Gostycyn”.

Uroczystego wręczenia umowy wójtowi Ireneuszowi Kucharskiemu i Skarbnik Gminy Annie Bereda dokonali Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz radny województwa Tadeusz Pogoda.

Projekt gminy Gostycyn okazał się jednym z najciekawszych. Polega na stworzeniu nowych lub polepszonych miejsc aktywności w segmencie muzycznym, sportowym i czytelniczym. Jego realizacja pozwoli młodym ludziom zdrowo i aktywnie spędzać wolny czas. Pomysł na taką formę powstał w wyniku ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży. Zanim jednak zaczną w pełni go realizować, do 31 czerwca 2023 roku gmina musi zakupić odpowiedni sprzęt. Żeby dzieci i młodzież mogli spełniać swoje pasje i zainteresowania projekt został podzielony na trzy komponenty.

Pierwszy dotyczy doposażenia Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w bieżnię elektryczną, stoły tenisa stołowego wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zegary szachowe.

Drugi to zakup sprzętu muzycznego dla Gminnego Ośrodka Kultury. Będą to między innymi urządzenia do zajęć muzyczno – wokalnych, nauki i doskonalenia gry na instrumentach czy aktywnego udziału tworzeniu i miksowaniu muzyki.

Natomiast trzeci segment dotyczy zainteresowania czytelnictwem. W tej części młodzi beneficjenci projektu będą aktywnie uczestniczyć w kółku zainteresowań dotyczących zastosowania i wykorzystywania nowoczesnych technologii. Jednak najbardziej innowatorskim pomysłem będzie zakup dla Gminnej Biblioteki Publicznej książkomatu zewnętrznego.

Całkowity koszt projektu powinien wynieść 133 122,07 złote.


(red.)

gostycyn.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza