0 2 min 1 rok

Zajęcia plastyczne, taneczne, pokaz iluzji i magiczne warsztaty oraz bal przebierańców i wycieczka do Torunia – z takich atrakcji skorzystali uczestnicy I tygodnia ferii zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Tucholski Pegaz”.

Wszystko w ramach projektu pn. „Zima z Pegazem” dofinansowanego ze środków gminy Tuchola w ramach otwartego konkursu ofert. Zajęcia odbywały się w Tucholskim Ośrodku Kultury.

Jak wyglądały poszczególne dni?

  • W poniedziałek (30.01) dzieci na zajęciach plastycznych lepiły gliniane domki, a następnie obejrzały film pt. „Sekretne życie zwierzaków”. Chętni na zakończenie mogli spróbować swoich sił w karaoke.
  • We wtorek (31.01) odbyły się warsztaty taneczne. W programie były elementy tańca towarzyskiego, modern jazz i disco dance. Po tanecznym przedpołudniu dzieci obejrzały „Auta”.
  • W środę (01.02) w Tucholskim Ośrodku Kultury było magicznie. W ramach „Zimy z Pegazem” dzieci uczestniczyły w pokazie iluzji oraz w magicznych warsztatach, podczas których poznały kilka sztuczek. Podczas pokazu latał stół, woda wlewała się przez głowę, a także przenikały się koła.

Z kolei w czwartek (02.02) odbył się bal karnawałowy.

Natomiast w piątek (03.02) dzieci pojechały na wycieczkę do Torunia. Najpierw spędziły czas w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a następnie zwiedziły Muzeum Zabawek i Bajek oraz wzięły udział w warsztatach wykonywania zabawki.


(red.)

tuchola.pl