0 2 min 12 miesięcy

7 nielegalnych automatów do gier wykryli funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej w Grudziądzu. Organizator procederu starał się utrudnić mundurowym zabranie urządzeń hazardowych z lokali poprzez przymocowanie ich do ściany.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej wspólnie z policjantami z Grudziądza wkroczyli do dwóch lokali w tym mieście. Mundurowi z KAS mieli informacje, że urządzane są tam nielegalne gry hazardowe.

W lokalach zabezpieczyli 7 automatów podłączonych do zasilania i gotowych do gier. Przeprowadzone na miejscu gry kontrolne potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Demontaż automatów był utrudniony, ponieważ były one na stałe przymocowane do ścian za pomocą kołków. Siłowe otwarcie pomieszczeń wewnętrznych w lokalach pozwoliło dodatkowo na zabezpieczenie m.in.: routerów do monitoringu online oraz dokumentacji i zapisków związanych z wykrytym procederem.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych oraz znajdującą się w automatach, w kwocie 9,5 tys. zł.

Oba lokale były bezobsługowe, a cały nielegalny hazardowy biznes sterowany zdalnie. Funkcjonariusze znaleźli, przy jedynym zatrzymanym w sprawie, telefon komórkowy służący do zarządzania i kontaktów z klientami.

Podejrzany, mieszkaniec Grudziądza, usłyszał zarzut organizowania nielegalnych gier hazardowych, a przeszukanie jego miejsca zamieszkania pozwoliło na wykrycie środków narkotycznych. Sprawę w zakresie narkotyków prowadzi Policja.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia.


(red.)

Katarzyna Orlikowska-Maliszewska

IAS w Bydgoszczy