ELIMINACJE DO XX KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLICJI ROZSTRZYGNIĘTE

Estimated read time 2 min read

W czwartek (25.05.23 r.) na terenie policyjnych obiektów w Białych Błotach, odbyły się eliminacje wojewódzkie do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. W zawodach wzięli udział przewodnicy wraz z psami patrolowo-tropiącymi z komend miejskich i powiatowych policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Eliminacje wojewódzkie do  XX Kynologicznych Mistrzostw Policji obejmowały następujące konkurencje:

  • tropienie śladów,
  • ogólne posłuszeństwo psa,
  • ćwiczenia obrończe.

Rywalizacja podczas eliminacji była wyrównana i zacięta.

Po zakończeniu i podsumowaniu wyników wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce – asp. Tomasz Kozielecki z psem RADIN z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi,
II miejsce

– asp. szt. Piotr Weyna z psem JARUGA z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy
III miejsce – asp. szt. Krzysztof Lamański z psem NEFOR z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski dla zwycięzców ufundował okolicznościowe puchary oraz nagrody. Przewodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów woj. Kujawsko-Pomorskiego, natomiast przysmaki dla psów przekazała Fundacja Sztuka Wyboru.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca reprezentować będą nasz garnizon podczas finału Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w dniach 18-22 września 2023 roku.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podczas przeprowadzenia zawodów korzystała z uprzejmości Pana Jakuba Siedleckiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Bydgoszcz w Toruniu, który wyraził zgodę na wykorzystanie terenów leśnych w leśnictwie Białe Błota na zorganizowanie i przeprowadzenie jednej z konkurencji tj. tropienia śladów.

 


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza