PRZYWITAJMY NOWY ROK W BEZPIECZNY SPOSÓB

Estimated read time 2 min read

Przed nami sylwestrowa noc, podczas której odpalane będą fajerwerki. Pamiętajmy, że w trakcie korzystania z petard musimy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Policjanci radzą jak bezpiecznie obchodzić się ze środkami pirotechnicznymi.

Fajerwerki to nie zabawa, a wyrób pirotechniczny, który przy nieostrożnym użytkowaniu może doprowadzić do poważnych obrażeń ciała, a nawet śmierci. Aby ustrzec się wypadków podczas sylwestrowej zabawy należy pamiętać o kilku zasadach:

  • – wyroby pirotechniczne należy używać wyłącznie zgodnie z instrukcją,
  • – nie wolno korzystać z petard w pomieszczeniach zamkniętych, w pobliżu obiektów narażonych na pożar oraz w tłumie,
  • – fajerwerki należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, w miejscach, gdzie nie będzie stwarzać to zagrożenia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt,
  • – wyroby pirotechniczne mogą odpalać osoby dorosłe i oczywiście trzeźwe.

Przypominamy również, że środki pirotechniczne kupować mogą tylko osoby dorosłe. Sprzedaż fajerwerków nieletnim jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Nie zapominajmy, że huk petard niepokoi zwierzęta, szczególnie domowe czworonogi, które nieprzyzwyczajone, mocno przezywają ten okres, zdarzają się im nawet ucieczki. Warto więc, mieć na uwadze naszych małych towarzyszy i zadbać o to, by nasi milusińscy nie byli narażeni na dokuczliwe odgłosy wystrzałów.

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec odchodzącego roku i początek Nowego Roku był dla nas wszystkich spokojny i bezpieczny.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza