Protest rolników w Przysiersku

Estimated read time 2 min read

Pomimo wyjątkowo paskudnej pogody w ponad 250 miejscach na mapie Polski, czynnie protestowali rolnicy. W naszym rejonie miejscem ich spotkania była Bydgoszcz i Przysiersk (powiat świecki). Udaliśmy się z kamerą do Przysierska, aby zorientować się w postulatach strajkujących i porozmawiać z nimi o sytuacji.

W niektórych regionach postulaty ochrzczono mianem „Trzy razy stop”.

Są nimi:

  • Sprzeciw w sprawie ograniczania hodowli,
  • Sprzeciw wobec niekontrolowanego napływu produktów rolnych z Ukrainy,
  • Sprzeciw wobec europejskiego Zielonego Ładu w którym mieści się wiele podpunktów, które według rolników doprowadzą ich do bankructwa w efekcie do likwidacji gospodarstw. A wszystko pod woalem osiągniecia tzw. Neutralności klimatycznej.

 

W Przysiersku spotkaliśmy rolników z powiatu tucholskiego, świeckiego, a nawet z okolic nowego miasta na mapie Polski – Pruszcza. Szacunkowo w proteście udział wzięło kilkadziesiąt pojazdów, które uformowały kolumnę i o 10:00 wyruszyły do pobliskiej Bramki. Następnie pojazdy powróciły do miejsca zbiórki.

Protest czynnie zabezpieczali policjanci z okolicznych posterunków. Protest przebiegł w spokojnej atmosferze. Kierowcy, którzy korzystali w tym czasie z wojewódzkiej DW 240 ze zrozumieniem podeszli do protestu.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza