Nowy dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Tucholi

Estimated read time 2 min read

Od wtorku (27.02) funkcję tę pełni Paweł Jastak. Zastąpił dotychczasowego dyrektora GZO Adama Kłosowskiego, który przechodzi na emeryturę. W poniedziałek był w pracy po raz ostatni.

„Zdecydowałem, aby w drodze przesunięć kadrowych wyłonić osobę, która będzie zarządzać sprawami oświaty w naszej gminie. Od lat obserwowałem pracę pana Pawła Jastaka i kiedy otrzymałem informację o planach przejścia na emeryturę dotychczasowego dyrektora, nie miałem wątpliwości, że odpowiednim kandydatem na to stanowisko będzie właśnie pracownik naszego urzędu. Pan Paweł w swojej pracy wykazał cechy, które są bardzo istotne dla pełnienia funkcji dyrektora. To między innymi umiejętność analitycznego myślenia, komunikatywność, umiejętności interpersonalne, obowiązkowość czy odporność na stres. Jestem przekonany, że z powodzeniem poradzi sobie z nowym wyzwaniem” – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

Paweł Jastak do tej pory był zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Tucholi na stanowisku inspektora w Wydziale Rozwoju Gospodarczego. Zajmował się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych, w tym również związanych z oświatą. Przepracował tu 14 lat.

Dodajmy, że w najbliższy czwartek (29.02) podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi zaplanowano punkt poświęcony uroczystemu wręczeniu listów gratulacyjnych w związku z przejściem na emeryturę: Barbary Drewczyńskiej – dyrektorki Szkoły Podstawowej w Legbądzie oraz Adama Kłosowskiego – dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego w Tucholi.


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza