Kto uszkodził ciągi piesze przy Leśnej w Cekcynie?

Estimated read time 2 min read

Jak to kto? Krasnoludki w kufajkach! Mieszkańcy biją na alarm: „W ubiegłym roku skończyli remont u nas na Leśnej w Cekcynie. Wszystko nowe, ulica, chodniki. Teraz jełopy z …. grzebali przy światłowodzie, rozebrali kostkę i oto, co zostawili…”.

Rzeczywiście, sytuacja poraża, ciekawe teraz kto poczuje się w obowiązku zajęcia się sprawą w czasie, gdy zachodzą zmiany w urzędach? Jak ta ledwie skończona inwestycja powiatowa wyglądała w liczbach?

  • Wartość zadania: 4.079.583,94 zł
  • Dofinansowanie 98% – 3.997.992,26 zł
  • Wkład własny powiatu 2% – 81.591,68 zł

Wykonano  m.in. poszerzenia istniejącej nawierzchni jezdni, budowa chodników, zjazdów, wykonanie poboczy, elementów BRD. Przebudowa drogi ułatwi mieszkańcom terenów, na których funkcjonowały PGR-y dojazd min. do pracy, szkoły, urzędu, szpitala, ośrodka zdrowia oraz instytucji kultury.

No i przyszła brygada, która zdewastowała pracę innych myśląc wyłącznie o swoim interesie, jakież to typowe. A co na to władze lokalne, bo powiat zapewne dowiedział się właśnie w tej chwili?

Zwyczajny skandal i przez litość nie podajemy nazwy firmy sprawczej licząc na to, że naprawią szkodę w trybie natychmiastowym. Umówmy się do końca nadchodzącego tygodnia, OK? W przeciwnym razie podamy do publicznej wiadomości informacje kluczowe.

Do sprawy powrócimy.


mrf.

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza