Święto Województwa: koncerty i astrofestiwale w kadrze

Estimated read time 2 min read

Tak świętowaliśmy w Kujawsko-Pomorskiem! W sobotę ( 8 czerwca) bawiliśmy się w grodzie Kopernika, w niedzielę (9 czerwca)w Inowrocławiu. Święto Województwa zwieńczy rozdanie Nagród Marszałka, które odbędzie się już w najbliższą środę (12 czerwca)., czyli dzisiaj.

Rodzinny piknik Astrobaza Toruń zainaugurował w sobotę (8 czerwca) działalność toruńskiego Centrum Edukacji Astronomicznej. Obserwowaliśmy niebo i przeprowadzaliśmy eksperymenty naukowe. Nie zabrakło gier plenerowych i poczęstunku z wojskowej kuchni polowej.

Na muzycznej uczcie, spotkaliśmy się w sobotę (8 czerwca) wieczorem, wspólnie kierując wzrok w stronę gwiazd. Na scenie toruńskiego Placu Cyrkowego wystąpili Czesław Mozil, Daria ze Śląska, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Krystian Ochman, Małgorzata Ostrowska, Małpa, Mioush oraz Natasza.

W inowrocławskim Parku Solankowym w niedzielę (9 czerwca) odbył się Astrofestiwal. W programie znalazło się między innymi mobilne planetarium, symulatory lotów kosmicznych, wystawy astrofotografii, warsztaty rakietowe, pokazy multimedialne.

Weekendowe imprezy zamknął niedzielny (9 czerwca) koncert „Na soli”. Wydarzenie premierowo odbyło się na placu przy ul. Jana Molla (osiedle Rąbin). Wystąpili między innymi Kasia Kowalska, Michał Szpak, Natalia Kukulska, O.S.T.R., Viki Gabor i Baranovski.

Nieodłącznym elementem Święta Województwa jest fiesta balonowa. Od czwartku (6 czerwca) do soboty (8 czerwca) na niebie podziwialiśmy dziesiątki balonów. Załogi z całej Polski

rywalizują o puchar Marszałka Województwa.


(red.)

Mat. partnera.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza