Kujawsko-Pomorskie na rowery

Estimated read time 2 min read

Tegoroczną, XIV edycję rajdów Kujawsko-Pomorskie na rowery zainaugurowaliśmy w Sępólnie Krajeńskim. Trwają zapisy na kolejne wydarzenie z cyklu, które odbędzie się w najbliższą sobotę (22 czerwca) w Radziejowie. Fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w sierpniu także w Warlubiu (powiat świecki) i Radziejowie.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Chętni do udziału w wydarzeniach muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie Kujawsko-Pomorskie na rowery. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdów otrzymuje bezpłatny pakiet startowy, na który składa się numer startowy, pamiątkowe skarpetki, talon na posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Trasy przebiegają głównie w malowniczym otoczeniu jezior oraz lasów. Dla rowerzystów przygotowano też konkursy z nagrodami.

Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie

Jeszcze do środy (19 czerwca) można zapisywać się na Piastowski Rajd Rowerowy, który rozpocznie się w Radziejowie, skąd szlak zawiedzie nas do miejscowości Płowce, do pomnika upamiętniającego bitwę pomiędzy wojskami Władysława Łokietka a Krzyżakami. Szczegóły trasy liczącej 32 kilometry poznać można na stronie internetowej, gdzie dostępny jest także formularz zgłoszeniowy. Wydarzenie rozpoczyna się już w najbliższą sobotę (22 czerwca).

 

Przed nami kolejne rowerowe spotkania

  • 22 czerwca – Piastowski Rajd Rowerowy w Radziejowie,
  • 10 sierpnia – Warlubie (powiat świecki),
  • 14 września – Radziejów.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • blisko 17 tysięcy rowerzystów wzięło udział w dotychczasowych rajdach
  • cykliści w Radziejowie pokonają trasę o długości przeszło 30 kilometrów
  • w tegorocznym rajdzie inauguracyjnym w Sępólnie Krajeńskim udział wzięło 300 rowerzystów.

 

Pierwszy w tym roku przejazd odbył się 11 maja w Sępólnie Krajeńskim, drugi raz spotkaliśmy się 10 czerwca w Rogowie (powiat żniński).


(red.)

Mat. partnera.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza