Kolorowe skarpy również w Kamienicy!

Estimated read time 1 min read

Z czego słynie gmina Gostycyn? Pewnie że z nich – kwiatów. Ukwiecone i nie tylko skarpy przyciągają uwagę wszystkich, turyści fotografują je i trudno im się dziwić, niektóre rośliny wyglądają zjawiskowo.

Kolorowe skarpy wydłużą się aż do Kamienicy, bo właśnie tam wzdłuż drogi wojewódzkiej pojawią się kolejne roślinne kobierce.

19 kwietnia 2021r., wójt gminy Gostycyn zawarł umowę z firmą Ogrody Pilarscy z Tucholi na zagospodarowanie skarpy przy drodze wojewódzkiej nr 237 w Kamienicy. Umowa opiewa na usunięcie i wywiezienie nieczystości organicznych, przygotowanie terenu, obsadzenie nowymi roślinami, rozłożenie na całości czarnej agrowłókniny i zakotwienie jej oraz transport roślin. Na skarpie planuje się nasadzenie 143 szt. żywotników zachodnich typu szmaragd oraz 350 szt. jałowców płożących typu blue carpet i green carpet. Zakończenie zadania zaplanowano do 30 czerwca 2021r. Za wykonanie usługi Wykonawca otrzyma wynagrodzenie brutto w kwocie 20 571,84 zł, z czego 6 000 zł zaplanowano w Funduszu Sołeckim sołectwa Kamienica.


(red.)

gostycyn.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza