Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję

Estimated read time 2 min read

W sobotę (16.10.2021r.) w Tucholi na ul. Świeckiej doszło do zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy rowerzysta uderzył w pieszego. Nieodpowiedzialny kierowca jednośladu będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

 

Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu w sobotę (16.10.2021r.) o godzinie 12:10. Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że w kolizji uczestniczył rowerzysta i pieszy. Kierowca jednośladu powiedział mundurowym, że jadąc drogą dla pieszych nie zauważył idącego mężczyzny, w którego następnie uderzył. Pieszy nie doznał żadnych obrażeń. Natomiast 27-letni rowerzysta zakończył swą podróż upadkiem. Policjanci, podczas rozmowy z kierowcą jednośladu, wyczuli od niego zapach alkoholu. Wykonali badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło, że 27-latek był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowały się blisko 2 promile alkoholu. Rowerzysta został przetransportowany do szpitala.

Kierowca jednośladu będzie odpowiadał przed sądem za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara grzywny do 5 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący rowerem jest zobowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. W przypadku braku wydzielonych pasów ruchu na drodze pieszo-rowerowej, kierujący rowerem jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza